Delegaci ZMPD z regionów: Opolskiego, Dolnośląskiego, Śląskiego

W piątek 30 września 2022 r. w miejscowości Grodziec k. Opola odbyło się  Zebrania Regionalne członków ZMPD – z regionów Dolnośląskiego, Opolskiego oraz Śląskiego.
Przewodniczącym obrad został Grzegorz Wieczorek – przedstawiciel regionu Dolnośląskiego, sekretarzem zaś Józef Stelmachowski – przedstawiciel regionu Opolskiego

Delegatami na ZOD zostali wybrani następujący przedstawiciele:

  • z regionu Dolnośląskiego: Zygmunt Sieńko, Grzegorz Wieczorek
  • z regionu Śląskiego: Jadwiga Domagała, Henryk Krzyżanowski, Kornelia Lewandowska, Rajmund Nierychło, Piotr Ozimek
  • z regionu Opolskiego: Józef Stelmachowski, Krzysztof Wojciechowski

Podczas obrad właściciel firmy EPO-TRANS Piotr Ozimek poruszył temat rygorystycznego podejścia Inspektorów Transportu Drogowego do przekraczenia czasu poruszania się po drogach, m.in. w okresie letnich ograniczeń w ruchu, które wynikały z braku możliwości zatrzymania się na przepełnionych parkingach – sytuacji niezależnej od kierowcy.

Omówiono też wniosek przedstawiony przez Konrada Wrzeciono z regionu Opolskiego dotyczący nowych zasad naruszeń, które weszły w życie 17 września 2022 r. oraz ich wpływu na nieuchronną utratę prawa jazdy przez kierowcę zawodowego, co jeszcze większy deficyt kierowców. Z kolei Zygmunt Mazur z regionu opolskiego podjął kwestię dotyczącą możliwości uzyskania zwrotu akcyzy za paliwo.

W części seminaryjnej dyr. Piotr Mikiel przedstawił najważniejsze problemy branży międzynarodowego transportu drogowego.

Tradycyjnie zwieńczeniem obrad było wręczenie wyróżnień IRU dla najlepszych kierowców.

Ostatnie

Inne wpisy