Szanowni Państwo

Tuż za naszą granicą trwa właśnie dramat milionów mieszkańców Ukrainy, których życie z dnia na dzień zmieniło się w piekło w obliczu bandyckiej i niczym nie sprowokowanej inwazji rosyjskiej armii. Chcielibyśmy Państwa serdecznie zachęcić do włączenia się w dowolny sposób w pomoc naszym sąsiadom, niezależnie czy pozostali na Ukrainie czy uciekli przed wojną do Polski. Nasze koleżanki i koledzy z KPRM pracują właśnie nad uruchomieniem serwisu https://pomagamukrainie.gov.pl/, na którym będzie można zaproponować wsparcie.

Zachęcamy wszystkich Państwa do włączenia się do tej akcji.

Póki co, tym z Państwa którzy aktywnie chcą się włączyć w pomoc dla mieszkańców i władz Ukrainy zachęcam do odwiedzenia strony https://demagog.org.pl/analizy_i_raporty/pomoc-dla-ukrainy-lista-wiarygodnych-zbiorek-i-akcji/ , na której znajduje się aktualna lista zbiórek zweryfikowanych przez Stowarzyszenie Demagog zajmujące się na co dzień fact-checkingiem.

Kolejnym wiarygodnym podmiotem, który uruchomił zbiórkę jest Fundacja ZPP. Wszelkie niezbędne dane na ten temat znajdą Państwo w załączonej poniżej wiadomości.

Pamiętajmy, że liczy się każde wsparcie!

Ostatnie

Inne wpisy