Włochy: Zasady wjazdu i punkty testów na COVID-19

Kierowcy zawodowi wjeżdżający lub przejeżdżający przez Włochy, którzy w ciągu 14 dni przed przyjazdem do Włoch przebywali w Austrii jednorazowo dłużej niż 12 godzin, w przypadku kontroli muszą przedstawić negatywny wynik testu (PCR lub antygen) sprzed mniej niż 7 dni.

Z kolei kierowcy jadący z Włoch przez Austrię do Niemiec muszą posiadać negatywny wynik testu, zrobiony nie później niż 48 godzin od momentu wjazdu do Tyrolu z Włoch (przełęcz Brenner, Col de Reschen, przełęcz Innichen). Włochy utworzyły ośrodki testowe w pobliżu przełęczy Brenner, aby zmniejszyć kolejki.

W Trento Freight Village uruchomiono centrum testowe, aby umożliwić kierowcom poddanie się szybkim testom antygenowym niezbędnym do podróży do Niemiec przez przełęcz Brenner.

Testy są przeprowadzane na parkingu dla ciężarówek A22 w Trento Interporto. Aktualne godziny otwarcia: 8:00-17:00, od poniedziałku do piątku.

Zalecana jest rezerwacja, która pozwoli na uniknięcie nieporozumień w przypadku kontroli. Można jej dokonać telefonicznie pod nr +39 345 9754795 lub +39 0461 433480 lub e-mailem na adres covidtest@seaconsulenze.it

Na A22 znajdują się kolejne dwa centra testowe dla osób przybywających z Południowego Tyrolu (część Włoch). Znajdują się one w dwóch lokalizacjach w Sterzing (parking SADOBRE, parking Top Stop).

Źródło: ZMPD

Ostatnie

Inne wpisy